Dotacje Unijne

Firma Epicom Sp. z o o.o. uzyskała wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” na realizację projektu POIR.01.01.01-00-1199/17-00 „Opracowanie innowacyjnej linii produktowej ręcznikowych papierów funkcjonalnych, zawierających uzyskiwane z recyklingu odpadów własne dodatki wzmacniające oraz biopolimerowe dodatki funkcjonalizujące zastępujące żywice wodoutrwalające i stanowiące nośnik nowatorskich substancji higienizacyjnych – gemini surfaktantów”

 

Przedmiotem projektu jest opracowanie innowacyjnej linii produktowej w postaci ręcznikowych papierów funkcjonalnych:

- posiadających właściwości przeciwdrobnoustrojowe,

- z możliwością recyklingu przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich parametrów wytrzymałościowych,

- biodegradowalnych.

 

Bezpośrednimi następstwami wykorzystywania nowego produktu będą m.in.:

 

- ograniczenie możliwości namnażania i przenoszenia drobnoustrojów w miejscach szczególnie na to narażonych poprzez poprawę̨ skuteczności usuwania drobnoustrojów w trakcie osuszania dłoni po ich myciu (zwiększenie poziomu higieny poprzez zastosowanie substancji czynnej w postaci gemini surfaktantów);

- redukcja ilości odpadów na wysypiskach i zmniejszenie kosztów ich utrzymania, mniejsze obciążenie środowiska naturalnego (m.in. wody, gleby) itp.

 

Nowe rozwiązanie będzie wyróżniało się także obniżoną gramaturą przy jednoczesnym zachowaniu parametrów wytrzymałościowych i eliminacji żywic wodoutrwalających (efektywność kosztowa).

 

Całkowita wartość projektu: 9 546 231,85 PLN

 

Dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego:  7 171 763,95 PLN.

logo_fe_inteligentny_rozwoj_rgb_1.jpgncbr_logo_z_czerwonym_napisem.jpgznak_barw_rp_poziom_bez_ramki_rgb.pngefrr.jpg


frgk

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności